مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی سیستم عصبی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در اردیبهشت‌ماه سال 1390 با تصویب هیئت رئیسۀ دانشگاه و با همت و تلاش همکاران گروه و مساعدت مسئولین دانشگاه راه‌اندازی شده و شروع به فعالیت کرد. اين مركز به‌دنبال پيگيری‌های مستمر در سال 1392 موفق به اخذ موافقت اصولی از وزارت متبوع شد.

این مرکز در کیلومتر 5 جاده سمنان-دامغان و در ضلع شمالی ساختمان مجتمع آموزشی دانشگاه در مجاورت بخش بافت‌شناسی واقع شده است. این مرکز دارای بخش‌های مختلف است، شامل: آزمایشگاه‌های استخراج و جداسازی سلول‌های بنیادی، کشت و پاساژ سلول و بافت، میکرواینجکشن، ایمنوهیستوشیمی و ایمنوفلورسانس، هیستوتکنیک، هیستومورفومتری، سالن کنفرانس، کتابخانه و... . مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی در زمینه‌های مختلف سلول‌های بنیادی و بیولوژی سلولی و مولکولی در حال فعالیت است و اعضای هیئت علمی، طرح‌های تحقیقاتی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پایان نامه‌های خود را در زمینۀ سلول‌های بنیادی جنینی و بالغ، کشت جنین و بیولوژی سلولی و مولکولی در این مرکز انجام می‌دهند.

اميد است كه با ياری خداوند متعال، عنايت و مساعدت مسئولين محترم و تلاش روزافزون پژوهشگران عزيز و دست اندركاران و ياری محققان گرامي و پژوهشگران ساير مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها در سراسر كشور و همچنين ساير كشورهای جهان، اين مركز بتواند گامی بلند و مؤثر در جهت پيشبرد اهداف عالی نظام سلامت كشور، گسترش مرزهای دانش و توليد علم جديد بردارد.

: affiliation

.Nervous System Stem Cells Research Center, Semnan University of Medical Sciences, Semnan, Iran :Standard affiliation

مركز تحقيقات سلول‌های بنيادی سيستم عصبی، دانشگاه علوم پزشكی سمنان، سمنان، ايران.